Ново
Марк Корвен - светилникот

Марк Корвен - светилникот

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 539.20

Композиторот Марк Корвен и јас развивме кратенка што работиме заедно на вештерката. Ова го натера соработката на светилникот неверојатно пријатно процес. Но, тоа не беше без нејзините многу предизвици. Првично, сакав резултат без жици. Саундтракот на вештерки беше толку стручна што сакав целосно заминување. Сакав само рогови, цевки, конус школки, концертина - работи што звучеа како морето - или станиците на светилникот. Тоа би било минималистичка алеаторска саундтрак со јамло на морски шанти и античка грчка музика. Бидејќи Марк и јас го прифативме звукот на големите месинг делови, тој брзо стана максималистичка алеаторска саундтрак. Од самиот почеток, Марк помисли дека можеби ќе ни требаат некои стринг текстури за да ја раскажеме приказната и дека бев глупав. Како и обично, тој беше во право, но ми требаше извесно време да слушнам дека не сум во право. На крајот поставивме експериментална сесија со виолончелист и двоен бас-плеер за да создадеме некои чудни, други звуци за употреба во моменти на висока напнатост, наместо да се потпираме на испробаната и вистинска низа Penderecki-esque се издига од хорор кино (иако ние сè уште користете двојка). Овие жици ќе бидат замаглени и камуфлирани. Бев добро со тоа. За да се создадат етерични и монструозни звуци на самата светлина, Марк експериментираше со водениот телефон, стаклената хармоника, неговиот познат мотор за привлекување - како и трговските центри нацртани низ цимбалите, дрвото и стаклото. Оваа прекрасна работа на марки, во комбинација со звукот на Дамјан Волпес, прави многу за да го пренесе внатрешниот свет на ликовите на Роб и Вилемс. Светилникот (винил во боја) (ограничено издание).

Главните својства

Избор на купувачот

Нашата Солидна Колекција Има можност да ја осветли секоја просторија со луксузна и жива боја Оваа килим

Овој Принцеза Принцеза Врамени Сликарство Печатење е врвен квалитет Giclee печатење на висока резолуција

Карактеристики : Дермална Основа За Сидро Изработена од висококвалитетен Титаниумски материјал Г23 без

Големина : М Биста : 7287см / 28,334,3 " Половината : 6587см / 26,034,3" Големина : Л Биста : 7494см / 29.137.0 " Половината : 6994см

Либерти Блуз Машки Голем увезен Голем недовршен инсем 38 "Висок недовршен инсем 40" Изберете "Должина На П�

Опис : Пол : Жени Жена, Дами Дама, Женски Стил : Жени Секојдневен Тексас Панталони,Жени Фармерки Дами Висо�

Пол : Жени Сезона : Лето Повод : Дневно, базен, Море Материјал : Полиестер Декорација : Никој...

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашиот 100% Памучен Унисекс врат на екипажот црн

Црешите од курва помагаат да се избегне непријатност со поддршка на нормалниот воспалителен одговор на

Автоматски Менувач Планината Автоматски Менувач Планината Се Вклопува Одберете : 19941996 BUICK ВЕК 6 Cyl 3.1 L 19851

Земете Ја Вашата Дневна Доза На Хумор Со Овие Смешни Смешни Маици Ако сакате да им подарите добар подаро

Хипнотизирајќи во елементи и од нијанса и од дизајн, овој сјаен килим нуди крајно исклучителен додаток �

Работи Со Лаптопи : Apple Mac Book, Pro, Air / Acer Aspire V, Chromebook, V Нитро, V5, Switch, C720, Еден 10 / Alienware 17, 15, 13 / AorX3 Плус v5, Плу�

Сите Детски И Бебешки Чевли Препорачана Возраст : 1111, 5 Години Големина : 33 внатрешен дијаметар : 22см / 8,66 "

Убава Божиќна Колекција Облека За Чорапи За Деца е најдобриот избор за Вашиот Божиќен Подарок! Оваа Грд�

Овој Тренд Меѓународен Марвел Играчка СводХалк Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, разнобојни у�

Сите картони за испорака се или 100% рециклирани по потрошувачите или се направени од рециклиран картон И

Чоколадо За Одење Од Колекцијата На Селото Лемакс Санта Вондерленд Село Лемакс# : 62300 Додаток Материјал

Додадете софистицирана елеганција во вашиот внатрешен или надворешен простор со овој прекрасен тепих �

[Врвен Квалитет] Изработен од висококвалитетен силиконски материјал, овој случај нуди удобно држење.Ме�

30мм Божиќно Божиќно Дрво Топче Балон Виси Домашна Забава Украс Декор 24пцдескрипција : Моден дизајн, 100% С

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ПАРИЧНИК овој неверојатен кожен таблет заштитен случај е исто така модерно дизајниран

Женско Мини Здолниште За Бодикон, Класично Карирано Печатење Здолниште Со Волнен Молив Со Висок Струк С

Рајан Фаулер претставува зачудувачко Црно Украсено Дрво 20х20 Врамено Со Уметничко Парче Со Двојно Подма

[Топли совети : ]ве Молиме внимателно проверете ја табелата со големини пред да ја купите!!! Ако имате как�

Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи �

Натопи Пердув Пенкало, Мастило Пенкало, Канцелариски Материјал Подарок Кутија Антички Калиграфија Пен�

Описr r дали сеуште сте вознемирени од нередот во кујната или бањата? Оваа решетка за организатори ќе ви �

Scroll