Ново
Дорман 425 - Управувачко Вратило За Специфични Модели На Форд Линколн одговара избери: 2009 - ФОРД Ф150, 2007 - ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА

Дорман 425 - Управувачко Вратило За Специфични Модели На Форд Линколн одговара избери: 2009 - ФОРД Ф150, 2007 - ФОРД ЕКСПЕДИЦИЈА

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 2.00

Ова управувачко вратило директно ја заменува оригиналната опрема на специфични апликации за возила. Темелно е тестиран за да се исполнат Федералните Стандарди за Безбедност на Моторните Возила и прецизно обработен за да се обезбеди цврсто, сигурно вклопување. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Прецизно вклопување - ова управувачко вратило е дизајнирано во строги толеранции за директно замена на оригиналното вратило на одредени години на возилото, марки и модели. Тестирана безбедност-секој дизајн ги исполнува ригорозните регулаторни стандарди за да обезбеди безбедност на возачот при судир. Доверливи перформанси - изградени за да се исполнат темелно торзионо, затегнувачко, замор и други тестови за издржливост за сигурно работење. Отпорен на корозија - тестирањето со спреј за сол и премиум облогата помагаат да се обезбеди идна долговечност. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експедиција : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 Форд Ф-150 : 2009, 2010 Форд Лобо : 2009, 2010 Линколн Навигатор : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014. Дополнителни Карактеристики Боја : Сребро.

Главните својства

Избор на купувачот

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

КОМПЛЕТ ЗА ПОДЛОГИ Рр Диск БРК Диск За Сопирачки Комплет Одговара : 20062011 БУИК ЛУЦЕРН 2006,2008 2009 КАДИЛАК КО

Изработени од подобрени полипропиленски предива, Килимите Адирондак истражуваат стилски прекумерна б�

Бавно готвење брави во влага и вкусови за нежни резултати што ја наводнуваат устата и со овој 7 qt програм

Надградете ја вашата колекција тексас со оваа стилска опција ОД ЕВ1 Направено од мека памучна ткаенина �

ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ПАРИЧНИК овој неверојатен кожен таблет заштитен случај е исто така модерно дизајниран

Забавна идеја за подарокПодарете ЈА оваа зграда ОД 730 ПАРЧИЊА ЛЕГО модел како посебно задоволство, пода�

Ова куќиште на термостатот за ладење на моторот за замена е дизајнирано да одговара на вклопувањето и и�

Амортизацијата 60 Е Дизајнирана да Ја Користат Изведувачи На Климатизација / Станбени објекти, Техничар�

Дали сте во потрага за надворешна површина килим? Не гледајте подалеку од Нашата Надворешна Колекција...

Рафаел Саис Додаток За Ноќта На Вештерките Рафаел Саис Додаток За Ноќта На Вештерките : Вклучува близна�

Имајте време од вашиот живот да ловите во дивината, сето тоа од удобноста на вашиот дом, Со Ловечкиот Сет

Создава одлична средина за некој посебен да помине со прстите низ вашата коса Сонцето, ветерот и загаду�

Додадете малку трепет и сјај на вашиот зглоб со оваа извонредна нараквица Украсена со 3,645 кружни сини са

Недефинирани Подароци Маиците ви помагаат да бидете вие! Нашите 100% Памук Унисекс екипажот Вратот Бела Х

Изграден со око за детали, Оригиналниот Спортски Гроздобер Повратен Реверзибилен Кадифен Правоаголен �

Донесете ја дома радоста На Замрзнатиот 2 На Дизни со нередбесплатно искуство со боење на сјајот! Овој К�

Има многу простор за креативност и лукавство со Овие Градежни Блокови На Креола во 36" Џиновска Цевка За �

Овие Трендови Меѓународни Војна На Ѕвездите : ДроидиАкварел Ѕид Постер е дизајниран со висок квалитет, �

Комплет Бела Кујнска Крпа Од 2 Крпи за Садови со специфични уметнички дела од бостонскиот териер...

XD Тркалата ги редефинираат перформансите на и надвор од асфалтот од 1995 година, а со немилосрдната потра�

Scroll