Ново
Модел На Дисплеј На Зглобот На Раката, Живописен Модел На Зглоб На Рака Флексибилен Лигамент Јасни Детали За Настава За Училиште

Модел На Дисплеј На Зглобот На Раката, Живописен Модел На Зглоб На Рака Флексибилен Лигамент Јасни Детали За Настава За Училиште

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 383.84

Модел за Прикажување На Зглобот на раката, Живописен Модел На Зглоб На Рака Флексибилен Лигамент Јасни Детали За Настава За Училишна Спецификација : Тип На Предмет : Модел На Рачен Спој материјал : Список На Пакети Со Пвц : 1 Х Модел На Зглоб На Зглобот Покажува анатомска структура на раката и демонстрира различни функции на рацете, вклучувајќи флексибилни лигаменти. Ја покажува структурната морфологија на рачните зглобови, коскената анатомска структура на дланката и прстите. Секој зглоб може да се свитка, покажувајќи свиткување и продолжување на рачните зглобови, високо симулациски модел. Лесно да се добие преден поглед или заден поглед на моделот на зглобот на човечката рака, погоден за употреба во наставата.

Главните својства

Избор на купувачот

Сите Сезонски Патнички Автомобил / Миниван турнеја гума.* Широк, квадратен облик на профил, подлабока дл�

Боите На Марката за Автоматска Боја на Каросеријата се измешани за совршено да одговараат на фабричкат�

Калтренд Заден 40 / 60 Сплит Клупа О Е Велур Седиште Капаци за 20052010 Scion t CTY19305 RR Песочник Премиер Вметнете Со

Надворешност : 100% Алтер Мат Внатрешност : 100% Еконил Ѓон : Рециклиран Тпу Материјал : Надворешност : 100% Алт�

Рачен Мини Комарец Вертикален Рачен Муви Убиец На Комарци Карактеристика : Ефикасен убиец : вентилатор �

Маркус Прајм претставува зачудувачко Златно Украсено Дрво 26х26 Врамено со Уметничко Парче Со Двојно Мат

Дет Метал Правила Бела Маица За жени и мажи И деца Инктастик Дет Метал Правила Бела Маица Новороденче Кр

Дизајнер Бел Соларен Кварц Скапоцен Камен Рачно Изработен 925 Сребрен Накит Прстен Големина 10 ОД НИЛАМ С�

Ќе се пробиете до врвот на Убавата Листа со Нашиот симпатичен Помошник на Дедо Мраз со Капа На Дедо мраз

Глобалната Галерија нуди илјадници наслови во нашиот прекрасен формат на ликовна уметност гикли...

CAD Дизајни претставува прекрасен 15x15 Злато Украсено Дрво Врамени Со Двојно Матирање Ѕид уметничко парче

Hsmqhjwe е продавница која секогаш нуди модни жени и мажи чевли Size График (единица : CM / INCH) САД : 5,5 Велика Брит

20092014 Volkswagen Tiguan 2.0 L211090001 Unity Automotive го забрзува начинот на кој се продаваат нашите делови за автомобили пре

Божиќни пижами за жени,Божиќни Пижами За парови,Парови Божиќни Пижами,Женски Божиќни Пижами,Божиќни Пи�

Нашите сандали Се Идеални За сите Сезони и Повеќето Прилики Бидејќи Различни Компјутери Различно Ги Пр�

Нашите смешни Не Прават Да Слеземе, Таму Запре Климатските Промени Ползавец За Новороденчиња со поларн�

Мажи Водоотпорни Ветроупорни Отворено Кампување Пешачење Топли Панталони Панталони Карактеристики : Р

Боја : Уцена : пластика + метализација : 20 * 15мммала тока со висока јачина и издржливост пакетот Вклучува :

Сезона : Summergender : Womenoccasion : Casualmaterial : 95%полиестер, 5%Spandex Decoration : Noneblouse Должина : РедовенПатерски Тип : Цврста

"Опис : Нов Квалитет! 1 Име на производот : Женски Пижами Венс Пижами Со Кратки Ракави Со Големи Димензии �

Големина : М Биста : 95см / 37,40" Половината : 5058см / 19,6922,83" Рамо : 38см / 14,96" Ракав : 17см / 6,69" Должина На Кошулата :

Дизајнерот Клара Пучи накит направен во Соединетите Држави направен да трае цел живот, совршен за секој

Scroll