Ново
Oneoone Rayon Medual Blue ткаенина животни кои шијат занаетчиски проекти ткаенини отпечатоци од двор широк

Oneoone Rayon Medual Blue ткаенина животни кои шијат занаетчиски проекти ткаенини отпечатоци од двор широк

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 97.92

* Материјал : Рајон* Техника : ткаена. * Ширина : 56 инчи. * Функција : средна тежина, не транспарентна. * Употреба : Рајонската ткаенина е совршена за летно носење, туника, фустани и блузи. * Грижа за миење : Мешање на миење : Средно миење на машината, топло железо, железо додека е влажно.* За брендот : One Oone е едношалтерски центар за сите loversубители на ткаенини кои бараат различни материјали за ткаенини што ги користиме Got (Глобален органски текстилен стандард) Сертифициран Хемикалии со мастило и пред-пост за производство на ткаенини, што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба.* П.С. Сите наведени ткаенини ќе бидат отпечатени по нарачка и се достапни за продажба од дворот. Секоја нарачка на единечен принт над 1 двор ќе дојде во количина на максимална можна должина. Се обидовме да ја спомнеме најдобрата можна боја на отпечатоците, но сепак, бојата за печатење може да варира според различни поставки за резолуција на мониторот и може да покаже и малку различни резултати од истите отпечатоци. Избравте : Рејон - мерки ширина 56 инчи (142 см). 80% памук, 20% вискоза . Овој материјал содржи средна тежина, не -транспарентна. Пријавена ткаенина е совршена за летно носење, туника, фустани и блузи . продадени во 1 двор (40 "или 100 см). Нарачување на повеќе дворови Од истиот дизајн ќе резултира во една количина постојано трчање во максимална можна должина . Печатење : Ние користиме GOTS (Глобален органски текстилен стандард) Сертифицирани хемикалии за мастило и пред-пост за производство на ткаенини што ја прави нашата ткаенина и безбедна за повеќенаменска употреба . миење Грижа : Средно машинско миење, топло железо, железо додека е влажно . печатете ткаенина од дворот, печатење на ткаенини од дворот, печатена ткаенина 1 двор, печатење ткаенина, ткаенина за печатење за шиење, печатена занаетчиска ткаенина, печатена ткаенина од двор, декор Печатена ткаенина bty.

Главните својства

Избор на купувачот

Делфи е оригинална марка на опрема што соработува со други производители за снабдување на деловите со к

Ова капаче за прашина на лежиштето на тркалото е дизајнирано да одговара на вклопувањето и функцијата н

Едноставни, но софистицирани овие обетки со овален обрач од 10 каратно жолто злато сигурно ќе воодушеват

Висина на купот : 0,5 инчи Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направен�

Овој излез на вода за течноста за ладење на моторот е дизајниран да одговара на вклопувањето и издржлив�

3.7 мл., 50% полиестер, 25% памук со прстен, 25% вискоза; полиестерот ја задржува формата, удобноста на памукот �

2214512822762739 20" х 7" х 20" Преоден Тен И Црни Линии Навлака За Перница Со Вметнување Надолу Homeroots.co Произведено �

Дијамантските ленти На Ризи Дома Печатени Нагласени Дијамантски Ленти Декоративна Перница за Фрлање д�

Мастерверзната акциона фигура На Стратос ги оживува Мајсторите на универзумот водач На Луѓето Од Птици

Подготвена за презентација без рамка достапна во различни големини Ликовна Уметност "Ил Гранде Орологи

Прво дојде дрво, потоа дојде платно, а сега ја воведуваме Нашата " Врамена Ѕидна Уметност Со Текстура На �

Scroll