Ново
Трговска марка ликовна уметност „Големо црвено срце“ платно уметност од Тадео Завалета

Трговска марка ликовна уметност „Големо црвено срце“ платно уметност од Тадео Завалета

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.00

Уметник : Тадео zavaletasubject : Figutativestyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактно разнобојно сликарство на една личност во поза. Истакнати бои : бела, црна, тен, црвена, сива, розова тадео е перуански уметник роден Тадео Завалета де ла Бара во 1977 година. Како дел од уметничкото наследство, неговиот татко се смета за еден од најголемите перуански уметници. Неговиот татко му рекол дека човечкото тело претставува и најголеми тешкотии, но во исто време и најголемите достигнувања во уметноста. Така, тој го следеше фигуративниот уметнички цртање и сликарство на млада возраст од седум години. Во својата работа, тој се стреми кон, "ги разбира нејаснотиите на човековата природа". На 18 години, Тадео се запишал во престижната школа за ликовни уметности на неговата земја, станувајќи првиот студент поканет да учествува на изложбата Quimera 99 во Мексико (каде што тој е високо сметан за еден од најдобрите уметници од Јужна Америка). Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстрактна шарена слика на личност во поза.

Главните својства

Избор на купувачот

Импресионирајте ја невестата со овој зачудувачки миабела црнобел дијамантски кросовер прстен, изработ

Големина Табела : Големина : XL Биста : 108cm / 42.52" ракав : 19cm / 7.48" Рамо : 40cm / 15.75" Должина : 75cm / 29.53" Големина : XXL Б�

Удобна Пижама Поставена за релаксирачки ден или ноќ : 8820ерор опсег : 2 или не : Да Инвентар : Да тип На Инве�

Тим Италија фудбал љубовник Дете Долг Ракав Маица со потресени знаме На Италија и фудбалска топка вели �

Барате да го прилагодите вашиот дом или канцеларија со убаво дизајнирани ѕидни налепници? Дизајнот со В

Донесете го вашиот тимски дух со овој лесен за транспорт на поладен, прилагодлив во вашиот омилен тим за

Пол : Жени Повод : Секојдневно, Секојдневно Тип на шема : печатење Стил : Секојдневен Должина на ракавот : �

Либерти Блуз Машки Голем увезен Голем недовршен инсем 38 "Висок недовршен инсем 40" Изберете "Должина На П�

Чистота на благородни Метали : 10кфиниш : Полиранширина на Лента : 8 mm Size (Минимум) : 12,5 Големина (Максимум) :

Осигурајте се дека ова се вклопува со внесување на бројот на вашиот модел.Заменува : АП3094520, 285748ВП, 2921, 33470

Рајан Фаулер претставува зачудувачко Црно Украсено Дрво 20х20 Врамено Со Уметничко Парче Со Двојно Подма

За девојчето кое сака најжешките бои и стил, Никол од формулата за долго носење на Nail Nail, се осигура дека

Чоколадо За Одење Од Колекцијата На Селото Лемакс Санта Вондерленд Село Лемакс# : 62300 Додаток Материјал

Детали за големината : можете исто Така да ја изберете вистинската големина според вашата висина (см) и т

Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи �

ОПИС : 3 парчиња / сет Прекрасен Зајак Автомобил Парфем Мирис Освежувачи На Воздух Излез Пропустлив Парф�

Scroll