Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Aut 9 Платнена Уметност Од Еѕѕесика Путнам

Заштитен знак Ликовна Уметност Aut 9 Платнена Уметност Од Еѕѕесика Путнам

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.33

Уметник : Џесика Путнамсубјект : Мртва Природа : Еклектичен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има слика на боенка на тикви и тикви со дезен.Родена Во Хановер, Њу Хемпшир во воено семејство и одгледа " Морнаричко Детиште", Еѕѕесика Путнам-Филипс патуваше низ целиот свет. Како специјалист за воено разузнавање во Американските Воздухопловни Сили таа се распореди на Блискиот Исток. Кога заврши нејзината посветеност кон војската, таа ги смени патеките во кариерата, заработувајќи Ги Своите Artени По Уметност Од Универзитетот Во Северна Каролина Вилмингтон Во Студиската Уметност и Нејзините Мајстори за Ликовна Уметност Во Визуелните Уметности Од Универзитетот Лесли. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. слика за боенка на тикви и тикви со шара.

Главните својства

Избор на купувачот

Дозволете му на вашиот стил да зборува сам за себе секој пат кога ќе излезете да ги носите Skechers паралелн�

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee текстурирана wallидна уме�

Чистота на благородни Метали : 10кфиниш : Полиранширина на Лента : 8 mm Size (Минимум) : 12,5 Големина (Максимум) :

Ве молиме проверете Ја Табелата Со Големини пред да нарачате ✈ ✈Машки Товарни Работни Панталони Редов�

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие украсни естетски инд

Парохиската нација за мажи OPN88458 G Патика е опрема за целодневно носење Овие патики се состојат од затвор

МАРУЧИ 2021 ПОТПИС ВОЗРАСНИ РАКАВИЦИ ЗА ВАТА ПАР 21ф контурите НА грбот на Прстите се намалуваат за чисто, �

Топол, смел нордиски племенски дизајн ткаен во богати, природни бои Неговиот потресен ефект на четка да�

Големина Табела : Големина : XL Биста : 108cm / 42.52" ракав : 19cm / 7.48" Рамо : 40cm / 15.75" Должина : 75cm / 29.53" Големина : XXL Б�

Оваа примамлива Оригинална Ѕвезда К Форма на Срце 6мм Симулираше Розов Турмалински Бајпас Прстен, доста

Одликувајќи се со оригиналната усна на Flatfish, маснотијата на Worden е дизајнирана да ги надмине сите стари о

65 "Колк : 116см / 45.Пол : Жени ВЕ МОЛИМЕ запомнете : Рачно или нежно миење на машината во ладна вода / не избе�

За девојчето кое сака најжешките бои и стил, Никол од формулата за долго носење на Nail Nail, се осигура дека

Носењето На Оваа Облека ќе ја истакне вашата добра фигура и ќе добие многу пофалби ✈ ✈Машки стебла за п�

Големината не одговара на сите, ве молиме внимателно проверете ја табелата со големини и изберете ја го�

Побарајте паметен начин за далечинско отворање и затворање на портата? Отворачот на вратата на вратата

наша цел е да ви обезбедиме симпатична, забавна и трендовска Соодветна Маица што можете да ја носите во �

Импресионирајте ја невестата со овој зачудувачки миабела црнобел дијамантски кросовер прстен, изработ

Овие водоотпорни пвц чизми за дожд можат да ги одржат вашите стапала суви и топли во дождливи денови или

Печатењето Тампа користи тежок премиум 13 мл внатрешен / надворешен винил банер материјал Сите банери се

Донесете го вашиот тимски дух со овој лесен за транспорт на поладен, прилагодлив во вашиот омилен тим за

Осигурајте се дека ова се вклопува со внесување на бројот на вашиот модел.Заменува : АП3094520, 285748ВП, 2921, 33470

Scroll