Ново
Cricut® Инфузибилни Листови Со Мастило, Тропски, 12 12

Cricut® Инфузибилни Листови Со Мастило, Тропски, 12 12

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.33

Направете свој тропски рај. Подгответе се за следната најжешка работа во трансферите на топлина! Прилагодете Ги Маиците, торбите и многу повеќе со трансфери на про-ниво кои траат вечно. Персонализирајте го секое компатибилно празно Мастило со Мастило со име, лого, внатрешна шега или омилен цитат користејќи ја вашата машина За сечење cricut® и овие листови подготвени за сечење во комплементарни обрасци. Кога се пренесуваат со употреба на високи температури, овие претходно потпишани листови цветаат во живописни, живописни нијанси пред вашите очи. Крајниот резултат е живописни, брилијантни, беспрекорно мазни трансфери кои се отпорни на лушпа, отпорни на снегулки и отпорни на перење! Комбинирајте со комплементарни Пенкала И Маркери За Мастило Или цврсти бои за навистина уникатни креации.Кој е процесот На Невкусно Мастило? За разлика од преносот на железо или винилната апликација, каде што уметничкото дело е прикачено на врвот на основниот материјал со помош на лепило, преносот на топлина Со Невкусно Мастило станува едно со самиот материјал. 2 Листови За Пренос На Инфузибилно Мастило 12 "х 12" (30,5 см х 30,5 см), Тропски. Произведува живописни, про-квалитетни трансфери кои траат вечно. Бара компатибилно празно Мастило (продадено одделно) и Cricut easypress® или топлинска преса што достигнува 400°F (205°C). Пренесените мастила никогаш не се лупат, лупат, пукаат или брчки. Исечете дизајни за Маици, подлоги, боди за бебиња, торби за торби и многу повеќе. Внимателно следете ги упатствата на / помош/инфузибилно мастило. Листовите ќе бидат оштетени од течност/влага. Чувајте на темно и суво место. Нема да работи со некомпатибилни основни материјали.

Главните својства

Избор на купувачот

Овие водоотпорни пвц чизми за дожд можат да ги одржат вашите стапала суви и топли во дождливи денови или

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Комплет за надградба на сопирачката за еволуција на сопирачката Z23 со дебеломер го прави едноставна и ц�

Композиторот Марк Корвен и јас развивме кратенка што работиме заедно на вештерката Ова го натера сораб�

Носењето На Оваа Облека ќе ја истакне вашата добра фигура и ќе добие многу пофалби ✈ ✈Машки стебла за п�

Време е да ја поставите вашата соба со нашите свежи нови парчиња „врамени текстурирани wallидни уметност

Ние нудиме различни производи кои се погодни за секое време Уживајте во една од овие новитети, торби за �

Боб Рос Среќни Дрвја! Маица100% Памучна Маица Оваа стандардна маичка со кратки ракави има удобен врат на е

Покажете ја гордоста на вашиот тим и трансформирајте го ентериерот на вашите автомобили со корица на во

Совршената мешавина на удобно, нагласи и леги е тука Паметните и секси мрежни гаќички со високи нозе се �

"Додадете боја и удобност во кој било простор во вашата канцеларија или дом со овие украсни естетски инд

Вашето мало девојче ќе сака да оди на плажа или базен во удобноста на ова официјално лиценцирано тролов�

Ви благодариме за изборот на нашата продавница! Со нетрпение очекуваме да ви обезбедиме квалитетни сто�

Wonder Nation PullOn Jeggings брзо ќе стане нејзина омилена пантолона Изгледот на оставата, во комбинација со удобно�

Приказните Се добри за некои работи, но кога станува збор за вистинскиот шеф, се работи за тебе, Мамо...

Донесете го вашиот тимски дух со овој лесен за транспорт на поладен, прилагодлив во вашиот омилен тим за

Додадете димензија во која било просторија со нашите текстурирани врамени уметнички дела на Giclee Нашите

За девојчето кое сака најжешките бои и стил, Никол од формулата за долго носење на Nail Nail, се осигура дека

Оваа прекрасна апстрактна транзициска форма црна IV платно уметност се печати со употреба на највисок к�

Scroll