Ново
Класичен Обоен Песок, Црвена, лб Кутија

Класичен Обоен Песок, Црвена, лб Кутија

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 0.33

Мек, природно пенлив црвен обоен песок. Посипете црвен песок на занаетчиски проекти како уметнички материјал, слојни бои на песок во шишиња за уметност од песок или како филер за вазни. Користете црвен песок за дизајнирање прикази на прозорци или витрини. Популарен во стаклени вазни, аранжмани за свеќи, церемонија на единство на песок, дисплеи на прозорци и витрини, декор за забави или настани. Сертифициран нетоксичен, не-силика црвен песок. Усогласеност со КПСИЈА, АСТМ-Д4236, Предлог на Калифорнија 65. Колку Песок Ми Треба? Како општо правило : 1 фунта Песок Во Класична Боја Sandtastik® е еднаков на 1,5 чаши Популарните намени вклучуваат : -полнење вазна - Уметнички материјал за занаетчиски проекти - уметничко сликарство Со Песок - Додавање текстура на уметност - 3d сценски модели - дисплеи За Прозорци и изложби - добро Се Врзува со лепак и леплива хартија - собирање средства од типот На Фестивал - Забава И Декор На Настани-церемонија На Песок На Единство (свадба) - аранжмани За Свеќи живописна боја, песокот нема Да Дамка Или Крвари Во Вода. Природниот сјај дава луксузна, привлечна привлечност. Песокот е инертен - нема да апсорбира туѓи остатоци.

Главните својства

Избор на купувачот

Овој Тренд Е Бизарна Авантура На Џоџо Сезона 3 Клучниот Уметнички Ѕиден Постер е дизајниран со висококв

Дополнителните Меки Памучни Чорапи на галива се дизајнирани со страст и за модата и за удобноста Овие ч�

Дијамантските ленти На Ризи Дома Печатени Нагласени Дијамантски Ленти Декоративна Перница за Фрлање д�

Лореал Париз Непогрешлив 8 Часовен Про Хидратантен Сјај За Усни, Розов Топаз, Непогрешлив 8 ЧАСА Ле Сјај �

Топката Тркала Лого И Центар Собранието Тркало Лого И Центар Собранието Одговара Изберете : 19912003 ФОРД П�

Можностите за занаетчиство се бесконечни со оваа луда колекција пластични копчиња Во различни различн�

Додадете боја на вашиот еднобоен мебел за внатрешен двор или надворешен простор за седење со нашите уме

Осветлете ја секоја просторија со Овој СТРИП Бетмен Храбриот И Задебелен Ѕиден Постер Врамени Трендов

Исклучителниот дизајн на оваа славина вкусно ја додворува елегантната архитектура на традиционалните

ПРЕКИНУВАЧ ЗА ЗАГЛАВУВАЊЕ НА ВРАТАТА Можете да купувате Додатоци За Автомобили што одговараат на вашио

Националниот има изградено репутација како едно од најпочитуваните имиња во индустријата Ние нудиме п�

Со Сериозна И Непоколеблива Посветеност Да Им Обезбедиме На Клиентите Широк Спектар На Висококвалитет�

Делфи е оригинална марка на опрема што соработува со други производители за снабдување на деловите со к

Овој Тренд Меѓународен СтарфилдКлучен Уметнички Ѕиден Постер е дизајниран со висококвалитетни, разноб

Додека Престолонаследникот Ноктис и неговите тројца најдобри пријатели тргнаа на патување да се венча�

Уште во раните денови на новата автомобилска индустрија, Дејко(Р) прво развиваше vпојас со суровата конс

Основана во 2009 година, едно од најпознатите доверливи и временски тестирани имиња во бизнисот, Горивото

Внесете ја топлината на битката со овој 4" "Светот На Хало" Две Фигура Пакет! Спартан МК В [Б] Наспроти Јега

Scroll