Ново
Трговска марка ликовна уметност „букет блуз“ платно уметност од Шила Голден

Трговска марка ликовна уметност „букет блуз“ платно уметност од Шила Голден

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 3.00

Печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Трговска марка ликовна уметност „Букет блуз“ платно уметност од Шила Голден : Уметник : Шила Голден. Тема : Цветни. Стил : современ. Тип на производ : галерија обвиткано платно уметност. Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има акварел сликарство на сини и виолетови цвеќиња во вазна. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните својства

Избор на купувачот

Hearth & Harbor Solid Duvet го опфаќа вашиот кревет луксузно место за дневно и развивање и да ја заштитите инвестици

Нашиот сет за подароци за есенцијално масло е опремен со сè што ви треба од кутија за подароци до 12 чувст

Облечете го вашето бебе или мало девојче во оваа премногу симпатична Бебешка Ајкула Ромпер 2Пакет...

Тема : Animalивотни Стил : Поп уметност Производ Тип : Сребрена рамка, бела матка, акрилна трговска марка лик

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова подготвено, уметни�

Јакната на памук за девојчиња од Беверли Хилс Поло Клуб ќе направи одличен додаток на секоја гардероба..

Ова парче е креирано со помош на методот на печатење Giclee Giclee е напреден процес на печатење за создавање �

Цврст, сигурен секојдневен тренер кој обезбедува крајна удобност и издржливост за активен животен стил

Перма моќ компјутер одделение пренапони заштита Шест приклучоци, осветлен прекинувач, издржлив кит бел

Овие големи димензии 13 / 32 " Број 2 моливи Во триаголна форма се лесни за држење на малите раце, што ги прав

Уметник : Wон В Голденссубјект : Типографија Стил : Модерни и современи проодни типови : галеријаобвиткан

Оваа прекрасна уметност во платното на зимско кану, се печати со употреба на највисок квалитет на масти�

Доказ за пот, лесен, земете насекаде Bluetooth безжични слушалки за уши за уво за вашиот активен животен стил

Каролини Богатства SS8417 RUG Shiba Inu Машина Перат Меморија Пена Мат, 19 X 27", мултиколирана Машина Перат Меморис

Мрзливите летни денови се веднаш зад аголот Поставете Го Паметниот Држач За Двојна Импровизирана Лежал

Искинатите детали и тексас од флексибилно истегнување, направете ги слабите фармерки на Тони Хоук како

Зачувајте ги нејзините основи со овој двопакет градници за девојчиња од Maiden Form Објавените чаши и детали

GGBailey® 20 мл Тепих во стил на европски стил е оригинален квалитет на опремата и обезбедува високо ниво на �

Додадете природна убавина на кој било проект за внатрешни работи или надворешен со посебен западен црв�

Во нејзината маскирана џин, оваа мека кукла од Леа е облечена за авантури со вашето малечко! Леа е прибли

Овие цврсти и удобни столови доаѓаат во нашата палета на бои во тон на дрво за да ја надополнат секоја ок

Чувајте го вашиот стол за висок грб заштитен од елементите Со Капакот На Столот За Висок Грб Белхам Кој �

Доживејте свежина како никогаш порано со миризливи мириси за миење на мирисот за миење на миењето...

Кремприроден крем за истегнување на путер од Dreambelly е дизајниран да помогне во спречувањето на стрии и д�

Класик оди модерна благодарение на трендовски детални детали Terra & Sky's Turtleneck Top ја комплетира секоја обле

Врвно отворање на патент до пространа главна преграда со поместен џеб за лаптоп Многу џебови и организа

Chaps Mean 9 "Performance Flat Front Golf Short нуди влага за влага, истегнување и дополнителен простор со дополнителни џебо�

Полначот за батерии со 100засилувачи Schumacher е дизајниран да остане во вашиот автомобил за скок, започнува�

Поминете го денот во јакна за живот на Авиа Рафинирано преземање на вашиот просечен мантил, оваа јакна ј

Канонбол во лето со ова дното на бикини од без граници Овие удобни дното имаат стилски акцент на половин

Scroll