Ново
Трговска марка ликовна уметност „Две зебри пристаниште Остин Ми“ платно уметност од Монте Наглер

Трговска марка ликовна уметност „Две зебри пристаниште Остин Ми“ платно уметност од Монте Наглер

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 1.33

Уметник : Монте Наглерсјубјект : животни Стил : Модерен Музеј за уметност на Универзитетот во Мичиген; Институтот за уметност во Дејтон; Музејот на уметноста Гранд Рапидс; Центарот за креативна фотографија; Музејот во Бруклин; Државата Мичиген; Generalенерал електрична корпорација; Basfcorporation; Компјувер; и Форд, Крајслер и Generalенерал моторс. Галерии и дилери на уметност низ целата земја ја опфаќаат својата фотографија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две зебра стојат во центарот на рамката.

Главните својства

Избор на купувачот

За оние кои бараат систем за безжичен микрофон кој е и сигурен и супер достапен, Вокопро е горд што го во�

ЗАШТЕДУВА ПАРИ : к&Н филтрите за замена на воздухот со висок проток ќе ви заштедат 250 долари во текот на 10

Запали ги моторите! Малите Тикови ја воведуваат Паметната Работна Маса За Учење На Конструкцијата...

Детали За Производот UT Жица 15 стапки Заштитник на кабелот со капаци од 3 канали и ги штити лабавите жици �

Кварцно движење со аналоген и дигитален мултифункционален дисплеј мултифункционален спортски часовни

Трендот на кошулата се одвива насекаде, и ние го добивме само уредувањето Максичката кошула на бесплатн

Овие фудбалски избори го прават украсувањето торта забавно и лесно Само поставете ги на кекси, куп пала�

Чудо Игра Бебе Кукла Со 4 ЗвуциРозова ТОНИ ЗАБАВА Одлична забава за деца и обично станува нивна омилена �

* Дизајниран да одговара на монтажата на регулаторите на оригиналната опрема~ * Дизајниран за напреден в

Ап издувни издувни цевки изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка Ние п

10 гр протеин по порција Крцкави чипови изработени од антибиотици Пилешки гради и мајчин тапиока скроб...

Овој микроскоп 2во1 го прави сето тоа, служејќи ги истите функции како 2 традиционални микроскопи.Научет�

Скокајќи тренинг лилјак 20 "l со црна гумена рачка и лента за зглобот Црна обликувана шлаканица...

Изработен од сребро, овој лесен тркалезен ѓердан од синџир од пченица шпига ќе биде идеален додаток...

СКИЛ отфрли Го Гасот Чувајте Ја Моќта Добијте водечки перформанси во индустријата и моќност како гас во

Нашата прехранбена боја е ослободена од вештачки бои и направена од природата Добиени од чисти сокови и

Основи кои имаат потреба од засилување? Помејан од кога било, оваа велурска поштеда худи од без граници �

Јога Никне руно комбинезони се совршени за студени дневни излегувања! Нашите комбинезони со патент доа�

Додадете допир на модерна топлина во вашиот декор со нашите прекрасни рамки за слики Од кравји крави Ду�

Scroll