Ново
Дрвена Форма Боја Сортирање Часовник-Настава Време Број Блокови Загатка Редење Сортирач Сложувалка Рано Учење Едукативна Играчка Подарок За Годишно Дете Бебе Дец

Дрвена Форма Боја Сортирање Часовник-Настава Време Број Блокови Загатка Редење Сортирач Сложувалка Рано Учење Едукативна Играчка

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 287.68

Главни Карактеристики : . Часовник за Учење геометрија : доаѓа со 12 отстранливи блокови и 12 парчиња број во форма, материјал од природно дрво, мазен раб и бои безбедни за деца. Слотовите за парчињата се доволно длабоки за да се лизгаат. Дијаметар : 6,88", тежина : 0,44 фунти. Значајни Едукативни Играчки : не крути стрели, минутната рака се движи постепено додека часовникот оди во насока на стрелките на часовникот. Броевите отпечатени само од едната страна и пресечени со нијанса и дека внатрешниот круг има уште поголем потенцијал за учење во годините што доаѓаат. Часовник Во Форма На Големина на патување : одлично учење во стилот На Монтесори за деца од предучилишна возраст за да научат како навистина да го кажуваат времето без дигитален часовник! Децата можат да го играат како блокови за загатки и да работат на обликот, бојата и бројот, а најочигледно, времето. Последен Подарок За Деца : светло обоени, се чувствуваат цврсти, малите парчиња загатка се убави форми и лесни за маневрирање. Без лупење на боите по употреба. Симпатична дрвен часовник деца подарок за повеќе можности за учење. ЗАБАВНА ЕДУКАТИВНА ИГРАЧКА за ДЕЦА : Илјадници родители купуваат играчки за развој на мали деца, нашата играчка за часовник за учење одговара на вашето барање да ги вклучите децата во учењето! Оваа играчка со дрвен часовник може да им помогне на децата да научат како да го кажуваат времето и да го разберат значењето на точноста на рана возраст. Исто така, може да промовира имагинација, фини моторни вештини, визуелна перцепција и флексибилност на прстите за вежбање. Одлично за броење, сортирање, препознавање бои и форми. Спецификација : . Кондитон : 100% Сосема Нов. Боја : како што е прикажано на сликата. Материјал : Дрвен. Дијаметар : 17,5 см / 6,88"(апр.). Вклучен Пакет : . 1 x Деца Загатка Часовник Број и боја да научат броеви и знаат часовници. Загатките се состојат од две ротирачки иглички, прекрасна форма. вежбање функција за штипкање на рацете. нека направи неколку блокови вградени во мапата по случаен избор.

Главните својства

Избор на купувачот

Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови...

Подобрете ја функционалноста и заштитата на вашиот телефон Со Куќиштето За Паричник КЛав! Изработена с�

Нашето испружено платно е создадено само со највисоки стандарди Печатиме со висококвалитетни мастила �

Хипнотизирајќи во елементи и од нијанса и од дизајн, овој сјаен килим нуди крајно исклучителен додаток �

Хемфри Рептон претставува прекрасно Уметничко Дело Од Бела Модерна Дрвена Рамка Од 20х20, насловено "Парк

Осветлете ја секоја просторија со Овој Напад На Ѕидниот Постер ТитанБитка Врамени Трендови Постерите с

Работи Со Лаптопи : Apple Mac Book, Pro, Air / Acer Aspire V, Chromebook, V Нитро, V5, Switch, C720, Еден 10 / Alienware 17, 15, 13 / AorX3 Плус v5, Плу�

Женски Божиќни Дуксери Со Долги Ракави Пуловери Капка Раменици Голем Дуксер Жени ве Молиме проверете Ј�

Ова управувачко вратило директно ја заменува оригиналната опрема на специфични апликации за возила...

XO HELSINKI 19 X8, 5 5 X120 35 ET 76.1 CB ЕЛЕКТРИЧНО СИНО ТРКАЛО XO ХЕЛСИНКИ 19 X8, 5 5 X120 35 ET 76.1 CB ЕЛЕКТРИЧНО СИНО ТРКАЛО...

Додадете малку трепет и сјај на вашиот зглоб со оваа извонредна нараквица Украсена со 3,645 кружни сини са

Име на ткаенина : Најлон Содржината на Главните Состојки На Ткаенината : 35 Состојки За обложување : Содрж

Изработени од подобрени полипропиленски предива, Килимите Адирондак истражуваат стилски прекумерна б�

Завиткан во мек кадифе што дава разноврсност во постојните палети на бои, овој тапациран двоен дневен к�

Подготвен за бесрамна презентација Заштитен Знак Ликовна Уметност" Лас Вегас " Платнена Уметност, 24х32 : �

Оваа предсопственост ставка е нежно се користи и во добра состојба Нежно Се Користи Мало Носење На Ткае�

Ова куќиште на термостатот за ладење на моторот за замена е дизајнирано да одговара на вклопувањето и и�

Амортизацијата 60 Е Дизајнирана да Ја Користат Изведувачи На Климатизација / Станбени објекти, Техничар�

Scroll