Ново
Трговска марка ликовна уметност „Тускан вкус VII“ платно уметност од Дафне Брисонет

Трговска марка ликовна уметност „Тускан вкус VII“ платно уметност од Дафне Брисонет

Достапност: Во форма достапна за нарачката
DEN 3.00

Уметник : Дафне Brissonnetsubject : Cuisinestyle : Florentine Product Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на овци на етикета за сирење. Истакнати бои : бела, жолта, тен, црна, зелена, кафеава Дафне Брисонет отсекогаш била привлечена кон убавината на природата. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дафне Брисоннет отсекогаш бил привлечен кон убавината на природата. Нејзините рани студии во ботаниката ги отворија очите кон формата, димензијата и суптилните бои на нејзините природни субјекти. Бидејќи открила универзум на неочекувана убавина во цвеќињата и растенијата што ги проучувала, сликањето на овие теми стана важен дел од нејзиниот живот, додека ги открива своите таленти како уметник. Првенствено самоук, Дафне продолжува да ги рафинира своите вештини со присуство на работилници во Франција и САД, како и поблиску до нејзиниот дом во Канада. - Илустрација на овци на етикета за сирење.

Главните својства

Избор на купувачот

Ретро и сакајќи го Минерал миење на розовата џемпер на Флојд го ​​држи вашиот стил лулка Сосема е удобн

Уметник : Викторија Борхес Предмет : Cuisine Style : Modern & Modern and Moderniver Product Тип : Галеријаобвиткано платно уметно

Намалувањето на молња од молња од виножито од виножито е одлична сите видови, челична лажица за тролање

PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Certification : CAPA Certified Interchange Part Number : 92406 F2000, HY1185118 Notes : Will not fit Sport models Replaces OE Number : 9240

TYCHEM SL COVERLALS Врзан цвест Zip Frt ATT Hood Tychem SL дава ефикасна заштита од низа хемиски опкружувања; Го користи фил�

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзажапестит : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано плат

Чувајте ја несаканата светлина и додадете безвременски стил во вашата спална соба или декор на дневна с

Пополнете го секој простор во вашиот дом или канцеларија со нашите врамени wallидни уметнички комплети Н�

Подлогата за сопирачките за замена на акциите Z17, роторот и хардверскиот комплет е буџетската замена на

Проверете ја компатибилноста со вашето возило Кликнете овде, Енергетски стоп Autopecialty Комплетите за заме

Сет за триптих 72 "x 36 " x 0,2 "секоја Колекцијата на печатено, еднократно, без рамка, бесплатно лебдечко, кале

Овој кабинет за латерални датотеки на Sandusky Le 800 серија е изработен од челик и има две фиоки за целосна да�

Верде Вилс е горд што ја претстави империјата V44 Империјата V44 има дизајн на интоксикација на мрежи...

Сепак, поради разликите во компјутерските монитори, не можеме да бидеме одговорни за варијациите во бој

Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на

Новиот тренд во машката улична облека? Мини карирани панталони од слободно собрание Вашата работа до ст

Caribенскиот Карибите е елегантен флип со низок профил идеален со денови на плажа или грабање кафе со приј

Не е потребно да се има дух на девет опашка Китсун за да успее во животот како Наруто Узумаки, херој на На

Пакетот во ова време и Tru Women's Shaker Duster Cardigan Со пријатна плетена измислица и долга должина на Дастер, овој �

Само додадете сонце! Симпатична облека со топло време од Btween има резервоар на врвот и шорцеви Слатко сти

Прославете ги вашите пријатели со изрази со железо „Пријатели“ Оваа стилска фото рамка има акценти на

Зимата не е натпревар за овие пријатни топло каросерии! Оваа телесна територија со долги ракави со долг�

Овој јуниори Шит Крик Салон за носење кратко и резервоарот е совршен за секој обожавател на Шит Крик там

Уметник : Ентони Клемсубјект : Сезонал Стил : Модерно живеење со неговите родители и седум браќа и сестри

Новогодишната забава на новогодишната забава и среброто во кутија содржи софистицирана комбинација на

Високо издржлив и мазен под нозете, колекцијата на ulesулс го доловува класичниот дух на Крис ја сака сора

За паметно парче кул временски услови, зграпчете ја оваа маичка за научник Графиките во стилот на грозд�

Рустикална, забавна и голема вредност : Вашите клиенти ќе сакаат да создадат крајна земја на хрчак со хр�

PWM STT Taillight Converter Кога вашето возило не обезбедува електрична врска за прицврстување на вашата приколка, �

Scroll